Վերջին Նորությունները

Որակավորման մրցաշար առաջին կարգի համար

13 - 21 ապրիլի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Հայաստանի 2018 թ. պատանիների և աղջիկների եզրափակիչ մրցաշարեր


13 - 23 ապրիլի 2018 թ.

Երեվան


chessfed.am
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 18 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 18 տարեկան։

Եվրոպայի շախմատի կանանց առաջնություն

7 - 20 ապրիլի 2018 թ.

Վիսոկե Տատրի, Սլովակիա


www.ewcc2018.eu
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Գրենկե մրցաշար

31 մարտի - 9 ապրիլի 2018 թ.

Բադեն-Բադեն, Գերմանիա


www.grenkechessclassic.de
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

24 - 31 մարտի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն I մրցաշարի
Արդյունքներ և վիճակահանություն II մրցաշարի

Հայաստանի Շախմատի վետերանների առաջնություն

23 - 31 մարտի 2018 թ.

Երեվան


chessfed.am
Արդյունքներ և վիճակահանություն 50+
Արդյունքներ և վիճակահանություն 65+

Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարեր


23 - 29 մարտի 2018 թ.


Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 18 տարեկան։

Եվրոպայի շախմատի անհատական առաջնություն

16 - 29 մարտի 2018 թ.

Բաթում, Վրաստան


www.e2e4.ge
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Հավակնորդների մրցաշար

10 - 28 մարտի 2018 թ.

Բեռլին, Գերմանիա


worldchess.com
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար առաջին կարգի համար

28 փետրվարի - 9 մարտի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Աերոֆլոտ-օփեն

19 փետրվարի - 1 մարտի 2018 թ.

Մոսկվա, Ռուսաստան


www.acfed.ru/tournament/aeroflot-open-2016/
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Պատանիների և աղջիկների Երևանի առաջնություն


17 - 25 փետրվարի 2018 թ.

Փետրվարի 17 – ին մեկնարկեց Երևանի 2018 թվականի պատանիների և աղջիկների առաջնությունը, որտեղ հանդես է գալիս շախմատի դպրոցի 113 սան։


Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 8 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 16 տարեկան։

Որակավորման մրցաշար երկրորդ կարգի համար

14 - 23 փետրվարի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երրորդ կարգի համար

1 - 9 փետրվարի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Ջիբլարթար Մասթերս

23 հունվարի - 1 փետրվարի 2018 թ.

Ջիբլարթար, Անգլիա


www.gibchess.com
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Հայաստանի տղամարդկանց եւ կանանց
2018 թ. առաջնություններ

12 - 23 հունվարի 2018 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


chessfed.am
ONLINE. Տղամարդիկ
ONLINE. Կանայք
Արդյունքներ և վիճակահանություն. Տղամարդիկ
Արդյունքներ և վիճակահանություն. Կանայք

Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշար

9 - 17 հունվարի 2018 թ.

Հայաստանի Շախմատի Ակադեմիա


amargaryan-swiss.chessacademy.am
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն
(շրջանային մրցաշար)

Արդյունքներ և վիճակահանություն
(շվեյցարական մրցաշար)

Արագ և կայծակնային շախմատի
աշխարհի առաջնություններ

26 - 30 դեկտեմբերի 2017 թ.

Ռիադ, Սաուդյան Արաբիա


riyadh2017.fide.com
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

14 - 22 դեկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն I մրցաշարի
Արդյունքներ և վիճակահանություն II մրցաշարի

Շախմատի պատանեկան Օլիմպիադա

11 - 19 դեկտեմբերի 2017 թ.

Ահմեդաբադ, Հնդկաստան


www.wyco2017.com
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Շախմատի միջազգային գերմրցաշար

1 - 11 դեկտեմբերի 2017 թ.

Լոնդոն, Անգլիա


www.londonchessclassic.com
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Դպրոցի 57-րդ առաջնության

28 նոյեմբերի - 7 դեկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Ծաղկաձոր Օփեն

22 նոյեմբերի - 2 դեկտեմբերի 2017 թ.

Ծաղկաձոր, Հայաստան


tsaghkadzoropen.chessacademy.am
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

ՖԻԴԵ-ի «Գրան պրի» 4-րդ մրցաշար

16 - 25 նոյեմբերի 2017 թ.

Պալմա դե Մալյորկա, Իսպանիա


worldchess.com/gp2017
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար առաջին կարգի համար

14 - 23 նոյեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Աշխարհի մինչև 20 տարեկան
պատանիների և աղջիկների առաջնություն

13 - 25 նոյեմբերի 2017 թ.

Տարվիզիո, Իտալիա


www.fideacademy.com/wjcc2017
ONLINE պատանիներ
ONLINE աղջիկներ
Արդյունքներ և վիճակահանություն։ Պատանիներ
Արդյունքներ և վիճակահանություն։ Աղջիկներ

Միաժամանակյա խաղի սեանս։ Խաղն անցկացնում է Հայաստանի 2015թ. չեմպիոն Կարեն Գրիգորյանը (ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ինստիտուտի ավարտական կուրսի ուսանող)

7 նոյեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար երկրորդ կարգի համար

30 հոկտեմբերի - 8 նոյեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Հակոբ Մոկացյանի հուշամրցաշար

29 հոկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Մեր դպրոցի երկարամյա տնօրեն Հակոբ Արսենի Մոկացյանի հուշամրցաշարը, ով մեծ ներդրում է ունեցել շախմատի զարգացման գործում:


2 պարտիայից բաղկացած մրցամարտ՝ վետերան – շախմատիստների և դպրոցի առաջատար սաների միջև (պատանիների աշխարհի չեմպիոն Արամ Հակոբյանի գլխավորությամբ)։


Խաղի հաշիվը 22 - 14` երիտասարդ շախմատիստների օգտին:


Միջոցառմանը ներկա էին Ա.Ա. Մոկացյանի որդին և դուստրը `Արսենը և Մարինեն:


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

28 հոկտեմբերի - 4 նոյեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Եվրոպայի թիմային առաջնություն

28 հոկտեմբերի - 6 նոյեմբերի 2017 թ.

Հերսոնիսոս, Հունաստան


euroteams2017.com
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն։ Տղամարդիկ
Արդյունքներ և վիճակահանություն։ Կանայք

Միաժամանակյա խաղի սեանս։ Խաղն անցկացնում է Հայաստանի կանանց 2015թ. չեմպիոն Սուսաննա Գաբոյանը (ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ինստիտուտի ավարտական կուրսի ուսանող)

27 հոկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երրորդ կարգի համար

17 - 25 հոկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Միաժամանակյա խաղի սեանս։ Խաղն անցկացնում է Հովհաննես Հակոբյանը (ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ինստիտուտի ավարտական կուրսի ուսանող)

17 հոկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Միաժամանակյա խաղի սեանս է անցկացնում
ՄԳ Արման Միքայելյանը

13 հոկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Եվրոպայի պատանեկան «Գրան Պրի»
մրցաշարի 2-րդ փուլ

3 - 16 հոկտեմբերի 2017 թ.

Ջերմուկ, Հայաստան


tournaments.chessacademy.am
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Տոնական միջոցառում նվիրված Հայաստանի հանրապետության անկախության օրվան

21 սեպտեմբերի 2017 թ.

Երեվան, Ազատության հրապարակ


Նկարներ

Երևան Օփեն

18 - 27 սեպտեմբերի 2017 թ.

Երևան


yerevanopen.yerevanchessfed.com
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Պատանիների և աղջիկների Եվրոպայի առաջնություն

4 - 15 սեպտեմբերի 2017 թ.

Մամայա, Ռումինիա


ecuyouth2017.ro
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 8 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 18 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 8 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 18 տարեկան։

ՖԻԴԵ-ի աշխարհի գավաթ

2 - 28 սեպտեմբերի 2017 թ.

Թբիլիսի, Վրաստան


tbilisi2017.fide.com
ONLINE1
ONLINE2
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Հայաստանի 78-րդ առաջնություն (առաջին խումբ)

8 - 22 օգոստոսի 2017 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Դպրոցի առաջատար սաների ամառային ուսումնամարզական հավաք

2 - 7 օգոստոսի 2017 թ.

Ծաղկաձորի սպորտբազա


Նկարներ

Սինքֆիլդի գավաթ

2 - 12 օգոստոսի 2017 թ.

Սենթ Լուիս, ԱՄՆ


grandchesstour.org/2017-grand-chess-tour/sinquefield_cup
ONLINE1
ONLINE2
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար երկրորդ կարգի համար

29 հունիսի - 8 հուլիսի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Մարզադպրոցի 57-րդ առաջնություն։ Եզրափակիչ

15 - 24 հունիսի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

6 - 15 հունիսի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն I մրցաշարի
Արդյունքներ և վիճակահանություն II մրցաշարի
Նկարներ

"Մանչեսթեր Յունայթեդ" ֆուտբոլային ակումբի հեռուստատեսային նկարահանող խումբը մեր դպրոցում

6 հունիսի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Եվրոպայի անհատական առաջնություն

30 մայիսի - 10 հունիսի 2017 թ.

Մինսկ, Բելառուս


openchess.by/eurominsk2017
ONLINE1
ONLINE2
Արդյունքներ և վիճակահանություն

«Աշխարհի պատանի աստղեր»
միջազգային մրցաշար

17 - 28 մայիսի 2017 թ.

Կիրիշի, Ռուսաստան


somovsmemorial.ru
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Շախմատային մրցաշար
նվիրված հաղթանակի օրվան

7 - 9 մայիսի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երրորդ կարգի համար

18 - 27 ապրիլի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Հայաստանի 2017 թ. պատանիների և աղջիկների եզրափակիչ մրցաշարեր


Դպրոցի սաները ՀՀ պատանիների և աղջիկների
եզրափակիչ առաջնությունում

13 - 23 ապրիլի 2017 թ.

Երեվան


chessfed.am
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 18 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 18 տարեկան։

Եվրոպայի շախմատի կանանց առաջնություն

11 - 22 ապրիլի 2017 թ.

Ռիգա, Լատվիա


chessok.net/chess_news/1569-chempionat-evropy-sredi-zhenschin-2017-riga.html
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Հայաստանի տղամարդկանց եւ կանանց
2017 թ. առաջնություններ

11 - 21 հունվարի 2017 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


chessfed.am
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն. Տղամարդիկ
Արդյունքներ և վիճակահանություն. Կանայք

Դպրոցի եզրափակիչ

8 - 16 դեկտեմբերի 2016 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Դպրոցի առաջատար սաների ամառային ուսումնամարզական հավաք

Հուլիս 2016 թ.

Ծաղկաձոր


Նկարներ

Շախմատային մրցաշար նվիրված երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան

1 հունիսի 2016 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Հայաստանի Շախմատի վետերանների առաջնություն

8 - 16 հուլիսի 2016թ.

Երեվան


chessfed.am
Արդյունքներ և վիճակահանություն 50+
Արդյունքներ և վիճակահանություն 65+

Եվրոպայի Շախմատի վետերանների առաջնություն

4 - 14 հունիսի 2016թ.

Երեվան


www.europechess.org
ONLINE 50+
ONLINE 65+
Արդյունքներ և վիճակահանություն 50+
Արդյունքներ և վիճակահանություն 65+

Արագ շախմատի մրցաշար
անկախության 24-րդ տարեդարձի առթիվ

4 հոկտեմբերի 2015 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Շախմատի միաժամանակյա խաղի սեանս
Ազատության հրապարակում

21 սեպտեմբերի 2015 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Դպրոցի առաջատար սաների ամառային ուսումնամարզական հավաք

13 - 18 օգոստոսի 2015 թ.

Ծաղկաձոր


Նկարներ

Հենրիկ Գասպարյանի 105-ամյակին նվիրված մրցաշար

2015 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


Նկարներ

Դպրոցի առաջատար սաների ուսումնամարզական հավաք

2015 թ.

Ծաղկաձոր


Նկարներ

Հենրիկ Կասպարյանի անձնական արխիվի հանձնումը դպրոցին

29 դեկտեմբերի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Շախմատային մրցաշար Ազատության հրապարակում

1 նոյեմբերի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Շախմատի աշխարհի չեմպիոն
Մագնուս Կարլսենը մեր դպրոցում

22 հունիսի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Դպրոցի կիսաեզրափակիչ

12 - 20 մայիսի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

ՈՒսանողական խաղեր 2014

26 - 28 մարտի 2014 թ.

Երեվան


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երկրորդ կարգի համար (II խումբ)

17 - 27 մարտի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Համար 9 մանկապարտեզի
սաները մեր դպրոցում

18 փետրվարի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երրորդ կարգի համար (I խումբ)

29 հունվարի - 6 փետրվարի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Շնորհավորում ենք

Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանին
շնորհվել է գրոսմայստերի կոչում


«Հայկական արծիվներ» (Armenia Eagles) շախմատի տղամարդկանց թիմը, հետևյալ կազմով՝
Զավեն Անդրիասյան, Հրանտ Մելքումյան, Կարեն Գրիգորյան, Սամվել Տեր-Սահակյան, Մանուել Պետրոսյան և Արտակ Մանուկյան,
հաղթեց շախմատի 2018 PRO Chess League-ի առաջնությունում:


Մոսկվայում ավարտված «Աէրոֆլոտ Օփեն»-ում մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը 3-րդ անգամ լրացրեց գրոսմայստերի նորմա


Շնորհավորում ենք

մեր դպրոցի սաներին՝ պատանիների և աղջիկների Երևանի 2018թ. առաջնությունում մրցանակային տեղեր գրավելու կապակցությամբ.

Սարմեն Պողոսյան 12 տարեկան I տեղ
Արամ Գրիգորյան 14 տարեկան I տեղ
Նարեկ Գևորգյան 16 տարեկան I տեղ
Նելլի Գրիգորյան 8 տարեկան II տեղ
Հայկ Մախսուդյան 8 տարեկան II տեղ
Արմեն Բոտոյան 8 տարեկան III տեղ
Նարեկ Մանասերյան 14 տարեկան III տեղ


ևս 29 սան իրավունք է նվաճել մասնակցելու Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնությանը.

Արտաշես Սիմոնյան, Նարեկ Մարտիկյան, Վաչե Հովակիմյան, Վլադիմիր Շահինյան, Արման Սիմոնյան, Ալլեն Հակոբյան, Լևոն Թադևոսյան, Արարատ Ստեփանյան, Գարիկ Մկրտչյան, Սուրեն Մարգարյան, Արեն Հասրաթյան, Ալբերտ Մաճկալյան, Էրիկ Մախմուրյան, Արթուր Նադարյան, Դավիթ Վարդանյան, Ալեն Կարաքեշիշյան, Սամվել Մարտիրոսյան, Դավիթ Թամազյան, Արման Ղևոնդյան, Սարո Մելքոնյան, Սահակ Պետրոսյան, Լիլիթ Կասինյան, Աշխեն Վերդյան, Միլա Սարդարյան, Էմմա Թասլակյան, Էմմա Մխիթարյան, Մելինե Հարությունյան, Հասմիկ Պողոսյան, Հովհաննիսյան Ադելա


Դպրոցի 57-րդ առաջնության մրցանակակիրներին

I տեղ - Վլադիմիր Շահինյան
II տեղ - Սամվել ԱՆտոնյան
III տեղ - Արգիշտի Պետրոսյանց


Նկարներ

Մեր դպրոցի սան Արման Միքայելյանին
շնորհվել է գրոսմայստերի կոչում


Շնորհավորում ենք Լևոն Արոնյանին շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության հաղթանակի կապակցությամբ


Շնորհավորում ենք մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանին Հայաստանի 78-րդ առաջնության առաջին խումբի մրցումներում երրորդ տեղը գրավելու և բարձրագույն խումբի ուրեգիր ձեռք բերելու կապակցությամբ


Մինսկում ավարտված Եվրոպայի անհատական առաջնությունում մեր դպրոցի սան Արման Միքայելյանը 3-րդ անգամ լրացրեց գրոսմայստերի նորմա


Մինսկում ավարտված Եվրոպայի անհատական առաջնությունում մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը լրացրեց գրոսմայստերի նորմա


Մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանը դարձավ շախմատի Երևանի 2017 թվականի չեմպիոն


Հայաստանի 2017 թ. պատանիների և աղջիկների առաջնությունների մեր մրցանակակիրները


Մեր դպրոցի սան Հովհաննես Գաբուզյանը դարձավ շախմատի Հայաստանի 2017 թվականի չեմպիոն:


Մեր դպրոցի տնօրեն սպորտի վարպետ Վլադիմիր Հայրապետյանը նվաճեց 2016 թվականի Հայաստանի վետերանների 50+ չեմպիոնի կոչումը


Հայաստանի 2016 թ. պատանիների և աղջիկների առաջնությունների մեր մրցանակակիրները


Մեր դպրոցի սան Հովհաննես Գաբուզյանը դարձավ շախմատի Համաշխարհային ուսանողական խաղերի չեմպիոն


Մեր դպրոցի սան Զավեն Անդրիասյանը դարձավ շախմատի Հայաստանի 2016 թվականի տղամարդկանց չեմպիոն, իսկ մեր դպրոցի սաներ Ռոբերտ Հովհաննիսյանը դարձավ արծաթե, իսկ Արման Փաշիկյանը՝ բրոնզե մեդալակիր:


Մեր դպրոցի սան Աննա Հայրապետյանը դարձավ շախմատի Հայաստանի 2016 թվականի կանանց առաջնության արծաթե մեդալակիր:


Մեր դպրոցի սան Հովհաննես Գաբուզյանը Եվրոպայի ուսանողական առաջնությունում զբաղեցրեց երկրորդ տեղը


Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը Եվրոպայի մինչեւ 14 տարեկան շախմատիստների 2015թ. առաջնությունում զբաղեցրեց մրցանակային երրորդ տեղը


Մեր դպրոցի մարզիչ Անուշավան Առաքելյանը նվաճեց 2015 թվականի Հայաստանի վետերանների չեմպիոնի կոչումը


Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը լրացրեց միջազգային վարպետի նորմա


Երեւանի տղամարդկանց 2015 թ. առաջնության մրցանակակիրներ, մեր դպրոցի սաներ, ձախից - աջ՝ Արամ Հակոբյան (II տեղ), Շանթ Սարգսյան (I տեղ), Ռաֆաել Բակունց (III տեղ):


Երուսաղեմում անցկացվող Եվրոպայի անհատական առաջնությունում մեր դպրոցի սան Արման Միքայելյանը 2-րդ անգամ լրացրեց գրոսմայստերի նորմա


ՖԻԴԵ-ն մեր դպրոցի սան, Հայաստանի 2015 թ. փոխչեմպիոն Արման Միքայելյանին շնորհեց միջազգային վարպետի կոչում:


Մեր դպրոցի սան Աննա Հայրապետյանը Հայաստանի կանանց 70-րդ առաջնությունում զբաղեցրեց մրցանակային երրորդ տեղը:


Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը դարձավ Եվրոպայի մինչեւ 14 տարեկան շախմատիստների 2014թ. փոխչեմպիոն


Մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանը ՀԱՀ Դուրբան քաղաքում ավարտված աշխարհի մինչեւ 12 տարեկան շախմատիստների առաջնությունում 11 հնարավորից վաստակեց 8,5 միավոր եւ բաժանեց 1-4-րդ տեղերը: Լրացուցիչ ցուցանիշներով Շանթին բաժին հասավ չորրորդ հորիզոնականը:


Հայաստանի թիմային առաջնությունում մեր դպրոցի հավաքականը դարձավ բրոնզե մեդալակիր:


Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը դարձավ աշխարհի 2013թ. չեմպիոն մինչեվ 12 տարեկանների մեջ


Հնդկաստանում անցկացված միջազգային մրցաշարում մեր դպրոցի սան Տիգրան Ս. Պետրոսյանը 3-րդ անգամ լրացրեց գրոսմաստերի նորմա


Մեր դպրոցի սան Հովհաննես Գաբուզյանը դարձավ աշխարհի փոխչեմպիոն մինչեվ 18 տարեկանների մեջ






Վիդեո



Վիդեոն՝ միջազգային վարպետ Աննա Հայրապետյանի
Միացեք մեզ Ֆեյսբուկում


Մեր մարզիչները


Լավագույն տասնյակ

Տղամարդիկ

  1. Արոնյան Լևոն - 2767
  2. Սարգսյան Գաբրիել - 2680
  3. Մելքումյան Հրանտ - 2669
  4. Հակոբյան Վլադիմիր - 2667
  5. Հովհաննիսյան Ռոբերտ - 2625
  6. Մովսիսյան Սերգեյ - 2625
  7. Պետրոսյան Տիգրան Լ. - 2609
  8. Փաշիկյան Արման - 2608
  9. Անդրիասյան Զավեն - 2586
  10. Մարտիրոսյան Հայկ - 2572

Կանայք

  1. Դանիելյան Էլինա - 2410
  2. Մկրտչյան Լիլիթ - 2403
  3. Անդրիասյան Սիրանուշ - 2286
  4. Գալոյան Լիլիթ - 2285
  5. Կուրսովա Մարիա - 2278
  6. Սարգսյան Աննա - 2276
  7. Գևորգյան Մարիա - 2226
  8. Ղուկասյան Սիրանուշ - 2195
  9. Բաբայան Արմինե - 2189
  10. Գաբոյան Սուսաննա - 2154

Տղաներ

  1. Մարտիրոսյան Հայկ - 2572
  2. Հակոբյան Արամ - 2542
  3. Սարգսյան Շանթ - 2489
  4. Փարվանյան Աշոտ - 2383
  5. Միրզոյան Դավիթ - 2382

Աղջիկներ

  1. Սարգսյան Աննա - 2276
  2. Ավետիսյան Մարիամ - 2092
  3. Մկրտչյան Մարիամ - 1986
  4. Գրիգորյան Արփինե - 1977
  5. Խաչատրյան Աննա - 1955