Վերջին Նորությունները

Բլից շախմատի առցանց մրցաշար


2 հուլիսի 2020 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Հերթական մրցաշարը մեկնարկում է հուլիսի 2-ին:
Ժամանակի վերահսկողություն 7 րոպե + 3 վայրկյան յուրաքանչյուր քայլի համար, ընդամենը 7 տուր: Մրցաշարը կտևի մոտավորապես 2 ժամ 30 րոպե:
Հաղթողները կստանան մեդալներ եւ պատվոգրեր:
Խնդրում ենք մասնակիցներին խաղալ իրենց անվան տակ:


Մրցաշարի հղումը՝
https://www.chess.com/live#t=1292751
Մեր ակումբին միանալու հղումը՝
https://www.chess.com/club/armchessschool/join/974939

ՖԻԴԵ-ի և Chess.com կայքի արագ շախմատի կանանց առաջնություն


18 հունիսի - 20 հուլիսի 2020 թ.

ФИДЕ և Chess.com


www.chess.com

Կայծակնային շախմատի մրցաշար՝
նվիրված Տիգրան Պետրոսյանի ծննդյան 91-ամյակին


13։00, 17 հունիսի 2020 թ.

Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա


Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան հունիսի 17-ին, ժամը 13։00-ին lichess.org կայքում կազմակերպում է Տիգրան Պետրոսյանի ծննդյանը նվիրված առցանց մրցաշար։
Մրցաշարին կարող են մասնակցել մինչև 18 տարեկան շախմատիստները՝ անկախ վարկանիշից և մարզական կարգից։


chessfed.am
lichess.org

Արագ շախմատի առցանց մրցաշար
Clutch Chess Champions Showdown


6 - 14 հունիսի 2020 թ.

www.uschesschamps.com/2020-clutch-chess-international/overview
Արդյունքներ և ONLINE

XP Young Battle


24 մայիսի 2020 թ.

Մայիսի 24-ին, ժամը 16.30-ին կանցկացվի շախմատի միջազգային մրցաշար `10 թիմերի մասնակցությամբ:
Մեր դպրոցի թիմը մասնակցում է corona_am անվան տակ:


lichess.org

Արագ շախմատի առցանց մրցաշար
Lindores Abbey Rapid Challenge


19 մայիսի - 3 հունիսի 2020 թ.

chess24.com/
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Եվրոպայի առցանց առաջնություն


16 - 31 մայիսի 2020 թ.

Շախմատի Եվրոպայի ֆեդերացիա


www.europechess.org/european-online-chess-championship-2020-regulations
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Կայծակնային շախմատի մրցաշար՝
նվիրված մայիսյան հաղթանակներին


15 մայիսի 2020 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


chessfed.am
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

ՖԻԴԵ-ի առցանց Ստեյնիցի հուշամրցաշար

15 - 17 մայիսի 2020 թ.

FIDE


www.fide.com
ONLINE Open. Արդյունքներ և վիճակահանություն
ONLINE Women. Արդյունքներ և վիճակահանություն

Ազգերի գավաթ 2020

5 - 10 մայիսի 2020 թ.

FIDE, Chess.com


Մայիսի 5-ից 10-ը տեղի է ունենում երկշրջանի թիմային մրցաշար 6 թիմերի մասնակցությամբ՝ Ռուսաստան, ԱՄՆ, Չինաստան, Հնդկաստան, Եվրոպայի հավաքական և աշխարհի մնացած թիմերը: Ամեն թիմից մասնակցում են երեք տղամարդ և մեկ կին:


www.fide.com/news/509
Արդյունքներ և վիճակահանություն
ONLINE
Վիդեո մեկնաբանություն

Հայաստան-Ղազախստան մրցաշար

2 մայիսի 2020 թ.

Երևանի շախմատի ֆեդերացիան 100 տախտակի վրա կազմակերպում է Հայաստան-Ղազախստան հանդիպումը: Հանդիպումը նվիրված է միջազգային գրոսմայստեր, Հայաստանի վաստակավոր մարզիչ Արսեն Եղիազարյանի հիշատակին:
Մայիսի 2-ին, սկիզբը ժամը 17.00-ին:


yerevanchessfed.com/hy
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Վիրտուալ շախմատի սուպերմրցաշար

18 ապրիլի - 3 մայիսի 2020 թ.

www.magnuscarlsen.com/en/invitational
ONLINE1
ONLINE2

Հավակնորդների մրցաշար

15 մարտի - 5 ապրիլի 2020 թ.

Եկատերինբուրգ, Ռուսաստան


en.candidates-2020.com
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Հենրիկ Գասպարյանի հուշամրցաշար
նվիրված ծննդյան 110 ամյակին

26 - 27 փետրվարի 2020 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Հ.Գասպարյանի անվ.դպրոցի
60ամյակին նվիրված մրցաշար
Երկրորդ փուլ

17 - 25 փետրվարի 2020 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Պատանիների և աղջիկների Երևանի առաջնություն


13 - 22 փետրվարի 2020 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


yerevanchessfed.com
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 8 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 16 տարեկան։

Հ.Գասպարյանի անվ.դպրոցի 60ամյակին նվիրված մրցաշար
Առաջին փուլ

5 - 12 փետրվարի 2020 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Երևանի պատանիների կիսաեզրափակիչ մրցաշարեր


25 հունվարի - 3 փետրվարի 2019 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


yerevanchessfed.com
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Հայաստանի տղամարդկանց եւ կանանց
2020 թ. առաջնություններ

12 - 21 հունվարի 2020 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


chessfed.am
ONLINE. Տղամարդիկ
ONLINE. Կանայք
Արդյունքներ և վիճակահանություն. Տղամարդիկ
Արդյունքներ և վիճակահանություն. Կանայք

Արագ և կայծակնային շախմատի
աշխարհի առաջնություններ

26 - 30 դեկտեմբերի 2019 թ.

Մոսկվա, Ռուսաստան


wrbc2019.com
ONLINE Տղամարդիկ
ONLINE Կանայք
Արդյունքներ և վիճակահանություն:
Տղամարդիկ: Արագ

Արդյունքներ և վիճակահանություն:
Կանայք: Արագ

Արդյունքներ և վիճակահանություն:
Տղամարդիկ: Կայծակնային

Արդյունքներ և վիճակահանություն:
Կանայք: Կայծակնային

Դպրոցի գավաթ-2019:
Եզրափակիչ

16 - 24 դեկտեմբերի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ1
Նկարներ2
Նկարներ։ Մրցանակակիրներ

Դպրոցի գավաթ-2019
4-րդ փուլ, առաջին կարգ

5 - 14 դեկտեմբերի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Grand Chess Tour եզրափակիչ

2 - 8 դեկտեմբերի 2019 թ.

Լոնդոն, Մեծ Բրիտանիա


grandchesstour.org/2019-grand-chess-tour/2019-gct-finals-london
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Դպրոցի գավաթ-2019
3-րդ փուլ, 3-րդ կարգ

21 - 30 նոյեմբերի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Դպրոցի գավաթ-2019
2-րդ փուլ, 3-րդ կարգ

7 - 15 նոյեմբերի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

25 հոկտեմբերի - 1 նոյեմբերի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն I մրցաշարի
Նկարներ
Արդյունքներ և վիճակահանություն II մրցաշարի
Նկարներ

Միաժամանակյա խաղի սեանս։ Խաղն անցկացնում է գրոսմայստեր Մանուել Պետրոսյանը:

23 հոկտեմբերի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Հակոբ Մոկացյանի հուշամրցաշար

20 հոկտեմբերի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Մեր դպրոցի երկարամյա տնօրեն Հակոբ Արսենի Մոկացյանի հուշամրցաշար:


Նկարներ

Միաժամանակյա խաղի սեանս։ Խաղն անցկացնում է գրոսմայստեր Հայկ Մարտիրոսյանը:

18 հոկտեմբերի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Աշխարհի մինչև 20 տարեկան
պատանիների և աղջիկների առաջնություն

15 - 25 հոկտեմբերի 2019 թ.

Դելի, Հնդկաստան


worldjuniorchess2019.com
ONLINE պատանիներ
ONLINE աղջիկներ
Արդյունքներ և վիճակահանություն։ Պատանիներ
Արդյունքներ և վիճակահանություն։ Աղջիկներ

FIDE Chess.com Grand Swiss մրցաշար

10 - 21 հոկտեմբերի 2019 թ.

Մեն կղզի, Մեծ Բրիտանիա


www.chess.com/news/view/2019-fide-chess-com-grand-swiss-preview
ONLINE1
ONLINE2
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Պատանիների և աղջիկների աշխարհի առաջնություն

1 - 13 հոկտեմբերի 2019 թ.

Մումբայ, Հնդկաստան


www.worldyouthchess.com
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 14 տարեկան։
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 16 տարեկան։
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 18 տարեկան։
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 14 տարեկան։
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 16 տարեկան։
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 18 տարեկան։
ONLINE

ՖԻԴԵ-ի աշխարհի գավաթ

9 սեպտեմբերի - 4 հոկտեմբերի 2019 թ.

Խանտի Մանսիյսկ, Ռուսաստան


khantymansiysk2019.fide.com
ONLINE1
ONLINE2
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Դպրոցի առաջատար սաների ամառային ուսումնամարզական հավաք

13 - 18 օգոստոսի 2019 թ.

Սևան


Նկարներ

Դպրոցի առաջատար սաների ամառային ուսումնամարզական հավաք

15 - 21 հուլիսի 2019 թ.

Սևան


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար առաջին կարգի համար

1 - 10 հուլիսի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Որակավորման մրցաշար երկրորդ կարգի համար

18 - 27 հունիսի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Կարեն Ասրյանի հուշամրցաշար

10 - 20 հունիսի 2019 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


www.chessfed.am
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար
երրորդ կարգի համար

6 - 14 հունիսի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Շախմատային մրցաշար նվիրված երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան

31 մայիսի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

1-ին Հանրապետության օրվա առիթով

28 մայիսի 2019 թ.

Ազատության հրապարակ


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

27 մայիսի - 4 հունիսի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Շախմատային մրցաշար
նվիրված հաղթանակի օրվան

8 մայիսի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Դպրոցի 59-րդ առաջնություն. 3-րդ փուլ

25 ապրիլի - 4 մայիսի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Գրենկե մրցաշար

20 - 29 ապրիլի 2019 թ.

Բադեն-Բադեն, Գերմանիա


www.grenkechessclassic.de
ONLINE
Արդյունքներ և վիճակահանություն

Դպրոցի 59-րդ առաջնություն. 2-րդ փուլ

15 - 23 ապրիլի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ: I մաս
Նկարներ: II մաս

Հայաստանի 2019 թ. պատանիների և աղջիկների եզրափակիչ մրցաշարեր


13 - 22 ապրիլի 2019 թ.

Երեվան


chessfed.am
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 18 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 18 տարեկան։

Դպրոցի 59-րդ առաջնություն. 1-ին փուլ

5 - 13 ապրիլի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Որակավորման մրցաշար երկրորդ կարգի համար

23 - 31 մարտի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարեր


23 - 29 մարտի 2019 թ.


Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 16 տարեկան։ Խումբ-1

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 16 տարեկան։ Խումբ-2

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 16 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 18 տարեկան։ Խումբ-1

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 18 տարեկան։ Խումբ-2

Հայաստանի Շախմատի վետերանների առաջնություն

23 - 29 մարտի 2019 թ.

Երեվան


chessfed.am
Արդյունքներ և վիճակահանություն 50+
Արդյունքներ և վիճակահանություն 65+

Հենրիկ Գասպարյանի հուշամրցաշար

26 - 27 փետրվարի 2019 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Պատանիների և աղջիկների Երևանի առաջնություն


15 - 23 փետրվարի 2019 թ.

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Աղջիկներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 8 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 14 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 16 տարեկան։

Երևանի պատանիների կիսաեզրափակիչ մրցաշարեր


24 հունվարի - 2 փետրվարի 2019 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


chessfed.am
Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 10 տարեկան։

Արդյունքներ և վիճակահանություն.
Պատանիներ մինչեվ 12 տարեկան։

Հայաստանի տղամարդկանց եւ կանանց
2019 թ. առաջնություններ

12 - 21 հունվարի 2019 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


chessfed.am
ONLINE. Տղամարդիկ
ONLINE. Կանայք
Արդյունքներ և վիճակահանություն. Տղամարդիկ
Արդյունքներ և վիճակահանություն. Կանայք

Դպրոցի ձմեռային 58-րդ առաջնություն
Երրորդ փուլ

17 - 26 դեկտեմբերի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Դպրոցի ձմեռային 58-րդ առաջնություն
Երկրորդ փուլ

4 - 13 դեկտեմբերի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Դպրոցի ձմեռային 58-րդ առաջնություն
Առաջին փուլ

20 - 28 նոյեմբերի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Հակոբ Մոկացյանի հուշամրցաշար

4 նոյեմբերի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Մեր դպրոցի երկարամյա տնօրեն Հակոբ Արսենի Մոկացյանի հուշամրցաշարը, ով մեծ ներդրում է ունեցել շախմատի զարգացման գործում:


2 պարտիայից բաղկացած մրցամարտ՝ վետերան – շախմատիստների և դպրոցի առաջատար սաների միջև։


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

27 հոկտեմբերի - 3 նոյեմբերի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն I մրցաշարի
Նկարներ
Արդյունքներ և վիճակահանություն II մրցաշարի
Նկարներ

Երեվանի 2800 ամյակին նվիրված մրցաշար

4 - 13 հոկտեմբերի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Տոնական միջոցառում նվիրված Հայաստանի հանրապետության անկախության օրվան

21 սեպտեմբերի 2018 թ.

Երեվան, Ազատության հրապարակ


Նկարներ

Դպրոցի առաջատար սաների ամառային ուսումնամարզական հավաք

12 - 18 հուլիսի 2018 թ.

Ծաղկաձոր
Գրողների ստեղծագործական տուն


Նկարներ1
Նկարներ2
Նկարներ3

Որակավորման մրցաշար առաջին կարգի համար

3 - 12 հուլիսի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար երկրորդ կարգի համար

21 - 30 հունիսի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Մարզադպրոցի 58-րդ առաջնություն։ Եզրափակիչ

7 - 16 հունիսի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

4 - 12 հունիսի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն I մրցաշարի
Արդյունքներ և վիճակահանություն II մրցաշարի

1-ին Հանրապետության Անկախության 100 ամյակ

28 մայիսի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երրորդ կարգի համար

17 - 25 մայիսի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար առաջին կարգի համար

13 - 21 ապրիլի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

24 - 31 մարտի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն I մրցաշարի
Արդյունքներ և վիճակահանություն II մրցաշարի

Որակավորման մրցաշար առաջին կարգի համար

28 փետրվարի - 9 մարտի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Որակավորման մրցաշար երկրորդ կարգի համար

14 - 23 փետրվարի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երրորդ կարգի համար

1 - 9 փետրվարի 2018 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

14 - 22 դեկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն I մրցաշարի
Արդյունքներ և վիճակահանություն II մրցաշարի

Դպրոցի 57-րդ առաջնության

28 նոյեմբերի - 7 դեկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Որակավորման մրցաշար առաջին կարգի համար

14 - 23 նոյեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Միաժամանակյա խաղի սեանս։ Խաղն անցկացնում է Հայաստանի 2015թ. չեմպիոն Կարեն Գրիգորյանը (ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ինստիտուտի ավարտական կուրսի ուսանող)

7 նոյեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար երկրորդ կարգի համար

30 հոկտեմբերի - 8 նոյեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Հակոբ Մոկացյանի հուշամրցաշար

29 հոկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Մեր դպրոցի երկարամյա տնօրեն Հակոբ Արսենի Մոկացյանի հուշամրցաշարը, ով մեծ ներդրում է ունեցել շախմատի զարգացման գործում:


2 պարտիայից բաղկացած մրցամարտ՝ վետերան – շախմատիստների և դպրոցի առաջատար սաների միջև (պատանիների աշխարհի չեմպիոն Արամ Հակոբյանի գլխավորությամբ)։


Խաղի հաշիվը 22 - 14` երիտասարդ շախմատիստների օգտին:


Միջոցառմանը ներկա էին Ա.Ա. Մոկացյանի որդին և դուստրը `Արսենը և Մարինեն:


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

28 հոկտեմբերի - 4 նոյեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Միաժամանակյա խաղի սեանս։ Խաղն անցկացնում է Հայաստանի կանանց 2015թ. չեմպիոն Սուսաննա Գաբոյանը (ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ինստիտուտի ավարտական կուրսի ուսանող)

27 հոկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երրորդ կարգի համար

17 - 25 հոկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն

Միաժամանակյա խաղի սեանս։ Խաղն անցկացնում է Հովհաննես Հակոբյանը (ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ինստիտուտի ավարտական կուրսի ուսանող)

17 հոկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Միաժամանակյա խաղի սեանս է անցկացնում
ՄԳ Արման Միքայելյանը

13 հոկտեմբերի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Տոնական միջոցառում նվիրված Հայաստանի հանրապետության անկախության օրվան

21 սեպտեմբերի 2017 թ.

Երեվան, Ազատության հրապարակ


Նկարներ

Դպրոցի առաջատար սաների ամառային ուսումնամարզական հավաք

2 - 7 օգոստոսի 2017 թ.

Ծաղկաձորի սպորտբազա


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար երկրորդ կարգի համար

29 հունիսի - 8 հուլիսի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Մարզադպրոցի 57-րդ առաջնություն։ Եզրափակիչ

15 - 24 հունիսի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
չորրորդ կարգի համար

6 - 15 հունիսի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն I մրցաշարի
Արդյունքներ և վիճակահանություն II մրցաշարի
Նկարներ

"Մանչեսթեր Յունայթեդ" ֆուտբոլային ակումբի հեռուստատեսային նկարահանող խումբը մեր դպրոցում

6 հունիսի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Շախմատային մրցաշար
նվիրված հաղթանակի օրվան

7 - 9 մայիսի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երրորդ կարգի համար

18 - 27 ապրիլի 2017 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Դպրոցի եզրափակիչ

8 - 16 դեկտեմբերի 2016 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Արդյունքներ և վիճակահանություն
Նկարներ

Դպրոցի առաջատար սաների ամառային ուսումնամարզական հավաք

Հուլիս 2016 թ.

Ծաղկաձոր


Նկարներ

Շախմատային մրցաշար նվիրված երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան

1 հունիսի 2016 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Հայաստանի Շախմատի վետերանների առաջնություն

8 - 16 հուլիսի 2016թ.

Երեվան


chessfed.am
Արդյունքներ և վիճակահանություն 50+
Արդյունքներ և վիճակահանություն 65+

Եվրոպայի Շախմատի վետերանների առաջնություն

4 - 14 հունիսի 2016թ.

Երեվան


www.europechess.org
ONLINE 50+
ONLINE 65+
Արդյունքներ և վիճակահանություն 50+
Արդյունքներ և վիճակահանություն 65+

Արագ շախմատի մրցաշար
անկախության 24-րդ տարեդարձի առթիվ

4 հոկտեմբերի 2015 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Շախմատի միաժամանակյա խաղի սեանս
Ազատության հրապարակում

21 սեպտեմբերի 2015 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Դպրոցի առաջատար սաների ամառային ուսումնամարզական հավաք

13 - 18 օգոստոսի 2015 թ.

Ծաղկաձոր


Նկարներ

Հենրիկ Գասպարյանի 105-ամյակին նվիրված մրցաշար

2015 թ.

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն


Նկարներ

Դպրոցի առաջատար սաների ուսումնամարզական հավաք

2015 թ.

Ծաղկաձոր


Նկարներ

Հենրիկ Կասպարյանի անձնական արխիվի հանձնումը դպրոցին

29 դեկտեմբերի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Շախմատային մրցաշար Ազատության հրապարակում

1 նոյեմբերի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Շախմատի աշխարհի չեմպիոն
Մագնուս Կարլսենը մեր դպրոցում

22 հունիսի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Դպրոցի կիսաեզրափակիչ

12 - 20 մայիսի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

ՈՒսանողական խաղեր 2014

26 - 28 մարտի 2014 թ.

Երեվան


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երկրորդ կարգի համար (II խումբ)

17 - 27 մարտի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Համար 9 մանկապարտեզի
սաները մեր դպրոցում

18 փետրվարի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Որակավորման մրցաշար
երրորդ կարգի համար (I խումբ)

29 հունվարի - 6 փետրվարի 2014 թ.

Շախմատի օլիմպիական մարզադպրոց


Նկարներ

Շնորհավորում ենք

Երևանի շախմատի ֆեդերացիան պարգևատրեց մեր դպրոցը դիպլոմներով ավարտված պատանիների և աղջիկների Երևանի առաջնության եզրափակչում առավելագույն թվով մրցանակակիրների և մասնակիցների համար։ Ամենամեծ թվով աշակերտներ-մասնակիցների համար դպրոցի մարզիչ Սանթրյան Արարատը պարգևատրվել է դիպլոմով:


Մեր դպրոցի սան Մարիամ Մկրտչյանին Օռշա քաղաքում (Բելառուս) անցկացված կանանց շախմատի միջազգային մրցաշարում հաղթելու կապակցությամբ


Մեր դպրոցի սան Զավեն Անդրիասյանը դարձավ Եվրոպայի կայծակնային շախմատի 2019 թվականի փոխչեմպիոն


Մեր դպրոցի սան Գաբրիել Սարգսյանը դարձավ Եվրոպայի արագ շախմատի 2019 թվականի չեմպիոն


Մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանը դարձավ աշխարհի 2019 թ. փոխչեմպիոն մինչեվ 20 տարեկանների մեջ


Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը աշխարհի մինչեւ 20 տարեկան շախմատիստների 2019 թ. առաջնությունում զբաղեցրեց մրցանակային երրորդ տեղը


Մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանը դարձավ աշխարհի 2019 թ. փոխչեմպիոն մինչեվ 18 տարեկանների մեջ


Մեր դպրոցի սան Արթուր Դավթյանը աշխարհի մինչեւ 18 տարեկան շախմատիստների 2019 թ. առաջնությունում զբաղեցրեց մրցանակային երրորդ տեղը


Շնորհավորում ենք մեր դպրոցի սաներ Շանթ Սարգսյանին և Արման Միքայելյանին տղամարդկանց Հայաստանի 80-րդ առաջնության 1-ին լիգայում, համապատասխանաբար 1-ին և 3-րդ տեղերը գրավելու և Հայաստանի առաջնության բարձրագույն խումբի ուղեգիր նվաճելու կապակցությամբ


Շնորհավորում ենք մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանին Կարեն Ասրյանի հուշամրցաշարը հաղթելու կապակցությամբ


Մոսկվայում ավարտված «Աէրոֆլոտ Օփեն»-ում մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանը 3-րդ անգամ լրացրեց գրոսմայստերի նորմա


Դպրոցի 58-րդ ձմեռային առաջնության մրցանակակիրներին

Ձախից աջ - Աղաբալյան Նորայր, Մախսուդյան Հայկ, Պողոսյան Անդրանիկ։


Մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանը դարձավ աշխարհի մինչեւ 16 տարեկան շախմատիստների 2018թ. չեմպիոն


Շնորհավորում ենք մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանին Հայաստանի 79-րդ առաջնության առաջին խումբի մրցումներում առաջին տեղը գրավելու կապակցությամբ


Դպրոցի 58-րդ առաջնության մրցանակակիրներին

I տեղ - Արման Սահակյան
II տեղ - Արման Ղևոնդյան
III տեղ - Արեն Հասրաթյան


Նկարներ

Մեր դպրոցի սան գրոսմայստեր Արամ Հակոբյանի հաղթանակով ավարտվեց Ռուսաստանի Կիրիշի քաղաքում կայացած «Աշխարհի պատանի աստղեր» միջազգային մրցաշարը


մեր դպրոցի սաներին՝ պատանիների և աղջիկների Հայաստանի 2018թ. առաջնությունում մրցանակային տեղեր գրավելու կապակցությամբ.

Արմեն Բոտոյան 8 տարեկան I տեղ
Հայկ Մախսուդյան 8 տարեկան II տեղ
Արթուր Հողմրցյան 18 տարեկան III տեղ
Միլենա Գասպարյան 12 տարեկան II տեղ
Մարիամ Մկրտչյան 14 տարեկան II տեղ
Աննա Խաչատրյան 16 տարեկան II տեղ


Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանին
շնորհվել է գրոսմայստերի կոչում


«Հայկական արծիվներ» (Armenia Eagles) շախմատի տղամարդկանց թիմը, հետևյալ կազմով՝
Զավեն Անդրիասյան, Հրանտ Մելքումյան, Կարեն Գրիգորյան, Սամվել Տեր-Սահակյան, Մանուել Պետրոսյան և Արտակ Մանուկյան,
հաղթեց շախմատի 2018 PRO Chess League-ի առաջնությունում:


Մոսկվայում ավարտված «Աէրոֆլոտ Օփեն»-ում մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը 3-րդ անգամ լրացրեց գրոսմայստերի նորմա


Շնորհավորում ենք

մեր դպրոցի սաներին՝ պատանիների և աղջիկների Երևանի 2018թ. առաջնությունում մրցանակային տեղեր գրավելու կապակցությամբ.

Սարմեն Պողոսյան 12 տարեկան I տեղ
Արամ Գրիգորյան 14 տարեկան I տեղ
Նարեկ Գևորգյան 16 տարեկան I տեղ
Նելլի Գրիգորյան 8 տարեկան II տեղ
Հայկ Մախսուդյան 8 տարեկան II տեղ
Արմեն Բոտոյան 8 տարեկան III տեղ
Նարեկ Մանասերյան 14 տարեկան III տեղ


ևս 29 սան իրավունք է նվաճել մասնակցելու Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնությանը.

Արտաշես Սիմոնյան, Նարեկ Մարտիկյան, Վաչե Հովակիմյան, Վլադիմիր Շահինյան, Արման Սիմոնյան, Ալլեն Հակոբյան, Լևոն Թադևոսյան, Արարատ Ստեփանյան, Գարիկ Մկրտչյան, Սուրեն Մարգարյան, Արեն Հասրաթյան, Ալբերտ Մաճկալյան, Էրիկ Մախմուրյան, Արթուր Նադարյան, Դավիթ Վարդանյան, Ալեն Կարաքեշիշյան, Սամվել Մարտիրոսյան, Դավիթ Թամազյան, Արման Ղևոնդյան, Սարո Մելքոնյան, Սահակ Պետրոսյան, Լիլիթ Կասինյան, Աշխեն Վերդյան, Միլա Սարդարյան, Էմմա Թասլակյան, Էմմա Մխիթարյան, Մելինե Հարությունյան, Հասմիկ Պողոսյան, Հովհաննիսյան Ադելա


Դպրոցի 57-րդ առաջնության մրցանակակիրներին

I տեղ - Վլադիմիր Շահինյան
II տեղ - Սամվել ԱՆտոնյան
III տեղ - Արգիշտի Պետրոսյանց


Նկարներ

Մեր դպրոցի սան Արման Միքայելյանին
շնորհվել է գրոսմայստերի կոչում


Շնորհավորում ենք Լևոն Արոնյանին շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության հաղթանակի կապակցությամբ


Շնորհավորում ենք մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանին Հայաստանի 78-րդ առաջնության առաջին խումբի մրցումներում երրորդ տեղը գրավելու և բարձրագույն խումբի ուրեգիր ձեռք բերելու կապակցությամբ


Մինսկում ավարտված Եվրոպայի անհատական առաջնությունում մեր դպրոցի սան Արման Միքայելյանը 3-րդ անգամ լրացրեց գրոսմայստերի նորմա


Մինսկում ավարտված Եվրոպայի անհատական առաջնությունում մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը լրացրեց գրոսմայստերի նորմա


Մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանը դարձավ շախմատի Երևանի 2017 թվականի չեմպիոն


Հայաստանի 2017 թ. պատանիների և աղջիկների առաջնությունների մեր մրցանակակիրները


Մեր դպրոցի սան Հովհաննես Գաբուզյանը դարձավ շախմատի Հայաստանի 2017 թվականի չեմպիոն:


Մեր դպրոցի տնօրեն սպորտի վարպետ Վլադիմիր Հայրապետյանը նվաճեց 2016 թվականի Հայաստանի վետերանների 50+ չեմպիոնի կոչումը


Հայաստանի 2016 թ. պատանիների և աղջիկների առաջնությունների մեր մրցանակակիրները


Մեր դպրոցի սան Հովհաննես Գաբուզյանը դարձավ շախմատի Համաշխարհային ուսանողական խաղերի չեմպիոն


Մեր դպրոցի սան Զավեն Անդրիասյանը դարձավ շախմատի Հայաստանի 2016 թվականի տղամարդկանց չեմպիոն, իսկ մեր դպրոցի սաներ Ռոբերտ Հովհաննիսյանը դարձավ արծաթե, իսկ Արման Փաշիկյանը՝ բրոնզե մեդալակիր:


Մեր դպրոցի սան Աննա Հայրապետյանը դարձավ շախմատի Հայաստանի 2016 թվականի կանանց առաջնության արծաթե մեդալակիր:


Մեր դպրոցի սան Հովհաննես Գաբուզյանը Եվրոպայի ուսանողական առաջնությունում զբաղեցրեց երկրորդ տեղը


Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը Եվրոպայի մինչեւ 14 տարեկան շախմատիստների 2015թ. առաջնությունում զբաղեցրեց մրցանակային երրորդ տեղը


Մեր դպրոցի մարզիչ Անուշավան Առաքելյանը նվաճեց 2015 թվականի Հայաստանի վետերանների չեմպիոնի կոչումը


Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը լրացրեց միջազգային վարպետի նորմա


Երեւանի տղամարդկանց 2015 թ. առաջնության մրցանակակիրներ, մեր դպրոցի սաներ, ձախից - աջ՝ Արամ Հակոբյան (II տեղ), Շանթ Սարգսյան (I տեղ), Ռաֆաել Բակունց (III տեղ):


Երուսաղեմում անցկացվող Եվրոպայի անհատական առաջնությունում մեր դպրոցի սան Արման Միքայելյանը 2-րդ անգամ լրացրեց գրոսմայստերի նորմա


ՖԻԴԵ-ն մեր դպրոցի սան, Հայաստանի 2015 թ. փոխչեմպիոն Արման Միքայելյանին շնորհեց միջազգային վարպետի կոչում:


Մեր դպրոցի սան Աննա Հայրապետյանը Հայաստանի կանանց 70-րդ առաջնությունում զբաղեցրեց մրցանակային երրորդ տեղը:


Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը դարձավ Եվրոպայի մինչեւ 14 տարեկան շախմատիստների 2014թ. փոխչեմպիոն


Մեր դպրոցի սան Շանթ Սարգսյանը ՀԱՀ Դուրբան քաղաքում ավարտված աշխարհի մինչեւ 12 տարեկան շախմատիստների առաջնությունում 11 հնարավորից վաստակեց 8,5 միավոր եւ բաժանեց 1-4-րդ տեղերը: Լրացուցիչ ցուցանիշներով Շանթին բաժին հասավ չորրորդ հորիզոնականը:


Հայաստանի թիմային առաջնությունում մեր դպրոցի հավաքականը դարձավ բրոնզե մեդալակիր:


Մեր դպրոցի սան Արամ Հակոբյանը դարձավ աշխարհի 2013թ. չեմպիոն մինչեվ 12 տարեկանների մեջ


Հնդկաստանում անցկացված միջազգային մրցաշարում մեր դպրոցի սան Տիգրան Ս. Պետրոսյանը 3-րդ անգամ լրացրեց գրոսմաստերի նորմա


Մեր դպրոցի սան Հովհաննես Գաբուզյանը դարձավ աշխարհի փոխչեմպիոն մինչեվ 18 տարեկանների մեջ






Վիդեո



Վիդեոն՝ միջազգային վարպետ Աննա Հայրապետյանի
Միացեք մեզ Ֆեյսբուքում


Մեր մարզիչները


Լավագույն տասնյակ

Տղամարդիկ

  1. Արոնյան Լևոն - 2773
  2. Սարգսյան Գաբրիել - 2682
  3. Գրիգորյան Կարեն - 2665
  4. Մելքումյան Հրանտ - 2663
  5. Մովսիսյան Սերգեյ - 2649
  6. Հովհաննիսյան Ռոբերտ - 2642
  7. Տեր-Սահակյան Սամվել - 2640
  8. Հակոբյան Վլադիմիր - 2638
  9. Մարտիրոսյան Հայկ - 2617
  10. Պետրոսյան Մանուէլ - 2607

Կանայք

  1. Դանիելյան Էլինա - 2407
  2. Սարգսյան Աննա - 2405
  3. Մկրտչյան Լիլիթ - 2388
  4. Անդրիասյան Սիրանուշ - 2298
  5. Գևորգյան Մարիա - 2228
  6. Ղուկասյան Սիրանուշ - 2222
  7. Կուրսովա Մարիա - 2221
  8. Գաբոյան Սուսաննա - 2211
  9. Բաբայան Արմինե - 2177
  10. Ասատրյան Սոնա - 2139

Տղաներ

  1. Սարգսյան Շանթ - 2594
  2. Դավթյան Արթուր - 2461
  3. Ղարիբյան Մամիկոն - 2433
  4. Բարսեղյան Արմեն - 2387
  5. Դավթյան Դավիթ - 2312

Աղջիկներ

  1. Խաչատրյան Աննա - 2071
  2. Մկրտչյան Մարիամ - 2071
  3. Հակոբյան Աստղիկ - 1941
  4. Խաչատրյան Վերոնիկա - 1869
  5. Մկրտչյան Անահիտ - 1801




-->